הדברת חפרפרות (הדברת חולד) - (הדברת חולדים)
הדברת חפרפרות,הדברת חולדים,הדברת חפרפרת, הדברת חולד,חפרפרת בגינה,נזק לצמחים,חולד בגינה,חולדים,חפרפרות,חולד,חפרפרת,גומות בגינה,תלים בגינה,תילי חולד,תילי חפרפרת

חולד ארצישראלי – חפרפרת

איתי פוטש - QUATTRO SOLUTIONS

נייד 24 שעות : 0502-600-601

חולד או חפרפרת?

חולדים נקראים בטעות גם חפרפרת שאינה קיימת בארץ . הסיבה נעוצה בעובדה ששניהם שוכני מחילות ושניהם עיוורים. חולד, כמו החפרפרת, הוא מכרסם ממשפחת החולדיים שחי את חייו מתחת לאדמה. אנחנו ישר מזהים אותו בזכות ערימות העפר הקטנות שהוא משאיר אחריו בגינה או בשטח. אנו רואים בחולד מזיק משום שהוא מסב נזק אסתטי לגינה באמצעות התלוליות המכוערות על הדשא ובגלל הנזקים לפקעות ולצמחייה.

 

אורח חיים:

חולדים הם יונקים תת קרקעיים החיים במחילות וניזונים מירק ופקעות אותם הם אוגרים במחילה. חולדים מגיעים לגודל של 20 ס"מ, צבעם אפור-חום והם לחלוטין עיוורים. הם בעלי שיניים חותכות חזקות מאוד שמשמשות אותם גם לחיתוך שורשים וסילוק פסולת בשעת החפירה. החולדים פעילים בעיקר בשעות היום והערב בבניית המחילות, באמצעות רגליו וראשו הוא מפלס דרכו מתחת לאדמה ודוחף את רגבי האדמה החוצה, אלו אותן תלוליות המוכרות לנו בחצר הבית. חולד זכר חי  בבדידות מוחלטת ועם הנקבות ייפגש רק לצורך הזדווגות. למרות שהוא עיוור מלידה לחולד יש יכולת ניווט והתמצאות ייחודית באמצעות היכרות עם השדות המגנטיים של כדור הארץ. חוש המישוש, הריח והשמיעה שלו מפותחים גם כן ומשמשים אותו גם לאיתור בני מינו וגם למציאת מזון.

הרחקת חולד:

אם גיליתם תלוליות עפר בחצר שלכם מדובר בחולד. על מנת להדביר את החולד יש להיוועץ תחילה עם מדביר מוסמך. הדברת חולד מתבצעת אך ורק על ידי מדביר מקצועי המכיר היטב את כל שיטות הדברת החולד. אצלנו יש הקפדה יתרה על נושא הבטיחות למשפחה ולחיות המחמד שלכם. אנחנו עומדים לרשותכם 24 שעות ביממה לייעוץ והכוונה בכל נושא.  


טואול - בניית אתרים